22.08.2014 09:00

Nyní akční SLEVY až 52% na ŠKOLNÍ AKTOVKY na Digiprofi.cz

Už máte tašku do školy pro svého školáka? Máme pro vás extra víkendovou akci na školní tašky nyní se slevou až 52%. Vybrat si můžete školní tašky pro prvňáčky nebo školní batohy pro starší děti. Aktovku si můžete také osobně vyzvednout na jedné z našich výdejen po celé ČR. Akční slevy platí pouze do úterý 26.8. nebo do vyprodání zásob.

Jak správně vybrat školní tašku?

Školní aktovka nebo batoh

  • Pro školáky první a druhé třídy volíme aktovku, je pro ně přehlednější, všechno má své místo, ať je to slabikář, penál, desky s písmenky nebo sešit na kreslení. Starším žáčkům a studentům již můžeme pořídit školní batoh, který je uzpůsobený pro nošení učebnic a více typů potřeb najednou. Vyhýbáme se sportovním batohům. Jak již název napovídá, jejich konstrukce, zvolené materiály a tip ušití, je určen na jiné aktivity.

Jaké bezpečnostní prvky má mít školní batoh?

  • Ve dne a za soumraku jsou důležité především fluorescenční prvky, tedy jasné barvy. Nejčastěji se používá jasně žlutá, zelená a oranžová. Za tmy se spoléháme na reflexní materiály, které odrážejí světlo v úzkém kuželu zpátky ke zdroji. Řidič tedy vidí dítě ze vzdálenosti až desetkrát větší než bez použití reflexních doplňků. Bezpečnostní prvky by měly být umístěny ze všech stran batohu. Čím větší plochu tyto prvky zaujímají, tím lépe. Měly by být použity nejen na přední straně batohu, například jako součást obrázku, ale špičkové batohy je mají umístěny i na lemování po obvodu batohu a na popruzích. Právě dostatečná pasivní bezpečnost dítěte je jedním z nejdůležitějších požadavků, které na školní batohy klademe.

Velikost batohu:

  • Při nákupu je vhodné vzít v úvahu skutečnost, zda je škola, kterou vaše dítko navštěvuje, vybavena ve třídě skříňkami. Pokud ano, v takovém případě často děti nechávají část učebnic ve škole, takže denně nemusí tahat všechno s sebou. Pravda je ale i to, že ne každý chce učebnice ve škole nechávat, takže v tom případě je určitě lépe připlatit a vybrat prostorný školní batoh, který dobře padne a všechno se do něho vejde.

Pro větší komfort:

  • Školní batohy musí mít polstrovaná, anatomicky tvarovaná záda. Pro větší komfort při nošení můžete zvolit také s odvětráváním zad. Popruhy musí být nastavitelné, široké nejméně 4cm a polstrované. Důležitá je také váha batohu. Nesmíte zapomenout, že Vaše dítěte musí v batohu nosit sešity, učebnice, psací potřeby, přezůvky, svačinu, pití – vše na celý den. Váha batohu by neměla být vyšší než 1,4 kg.  Batoh pro Vašeho školáky by měl být opatřen držadlem, které usnadní manipulaci s batohem a slouží pro zavěšení na lavici. Poutko musí být dostatečně pevné, polstrované, aby udrželo váhu naplněného batohu.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

09. 05. 2017

Akce na moderní plastový nábytek. Slevy až 37%.

Tento týden probíhá akce v inetrnetovém obchodě DIGIPROFI.cz na moderní plastový nábytek. Slevy dosahují až 37%. Doprava zdarma mimořádně od 700,-

Zobrazit celou novinku

28. 04. 2017

Mimořádně bonusová sleva 5% na jízdní kola!

V internetové nákupní galerii eOD.cz nyní můžete zakoupit jízdní kolo s bonusovou slevou 5% v pokladně k již uvedeným slevám. Plati pouze do 4.5.

Zobrazit celou novinku

Archiv novinek »

Kontakty

MOTORSOFT s.r.o.
Kostelecká 879/59
196 00 Praha 9 - Čakovice

Tel.: +420 283 931 833
Fax: +420 283 931 833
E-mail:


Úspěšné internetové projekty


© 2018, MOTORSOFT s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila MOTORSOFT s.r.o.